Persuitnodiging: De guinguettes openen voor het 10de jaar op rij in de Brusselse parken
Het jubileumjaar wordt op vrijdag 25 april om 15u op gang getrapt

Ans Persoons, Brussels Staatssecretaris bevoegd voor Leefmilieu, Klimaat en het Imago van Brussel, nodigt de pers op vrijdag 24 april om 15 uur uit in het Jubelpark voor de opening van de allereerste guinguette van het seizoen 2026. Het wordt een jubileumjaar voor de openluchtcafés in de Brusselse parken van Leefmilieu Brussel, want ze vieren hun 10de verjaardag.
De guinguettes zijn in de afgelopen jaren uitgegroeid tot ontmoetingsplekken een zorgen ervoor dat de Brusselaars en bezoekers de parken als hun eigen tuin zien. Ze zijn een voorbeeld van gezelligheid, duurzaamheid en inclusie.
Deze eerste opening is de officiële start van een feestelijk seizoen, met een ruim aanbod aan activiteiten zoals repair cafés, concerten, yogalessen en verschillende andere initiatieven in samenwerking met bewoners en lokale verenigingen. De opening zal ingeleid worden door een korte speech van Brussels staatssecretaris Ans Persoons en een welkomstwoord van de concessiehouder.
Praktische informatie:
Waar: Jubelpark, ingang via de Blijde Inkomstlaan
Wanneer: vrijdag 24 april 2026 om 15.00 uur.
Belangrijk: Gelieve uw aanwezigheid te bevestigen.
Nils Quintelier